Küünemaalingud on surnud, elagu küünemaalingud!

2019. aasta küünetrendide seast leiame säravad mustad ja kollased värvid, uudselt mõjuvad mati pinnaga toonid, erinevat pastelset või toon-toonis värvi võõbatud küüned, läbipaistvad küüneotsad ja palju muud põnevat. Lillemaalingud küüntel on täiesti out, see aga ei tähenda, et küünemaalingud pildilt kaoks. Küünemaalingud on taas moes, põnevamana kui kunagi varem.

Lähme peole, munad küüntel

Me ei oska arvata, kes sellele veidrale mõttele tuli, aga üheks tänavustest trendidest on tõesti lahtise kanamuna maalimine küüntele. Ja mis seal salata – tulemus on visuaalselt põnev, mõjudes tõelise kaasaegse kunstina ja küllap muudab ka nii mõnegi päeva või öö lõbusemaks.

Kokkusulatatud värvid

Sul on raske otsustada, millist tooni valida, sest oled kõigist korraga lummatud? Üks võimalus on muidugi lasta iga küüs eri värvi teha, aga uudsem lahendus on erinevate värvitoonide kokkusulatamine kirevaks lõuendiks. Olenevalt värvigammast võib niimoodi saavutada väga erinevat üldmuljet: vali rõõmsad suvevärvid ja saad päikselise tulemuse; vali öötoonid või halli varjundid ning tulemus on salapäraselt vaoshoitud.

Küünemaalingud kui sõnumikandja

Üha sagedamini on küünemaalingud ka sügavama sõnumi kandjateks. Näiteks kui jumaldad merd ja meresõitu, võid tellida mereteemalised küünemaalingud. Kui soovid vihjata oma metsikule poolele, saad seda teha tavapärase loomamustri asemel uuel moel – paluda küünetehnikult kauboistiilis küünemaalingud. Rahvuspühade puhul on ka Eestis trendiks kasutada küüntel lipumaalinguid, aga hea idee on kasutada sellist kaunistust ka väljamaa reisil: kes teavad, need teavad.

Popkunst küüntel

Miks mitte näidata välja oma kunstiarmastust? Eriti tänuväärne on selleks moodne kunst – Picasso, Miro, Dali ja teised 20. sajandi tuntud kunstnikud, kelle teostele saab väheste vahenditega elegantselt viidata. Trendikas on ka 1970-80ndate nostalgia. Näiteks võid oma tellida oma küüntele koomiksistiilis küünemaalingud võid hoopis ajastuhõngulise vikerkaare.

Küünemaalingud sobivad nüüd ka klassikalise stiili juurde

Klassikaliselt elegantne prantsuse maniküür on alati moes. Siiski, kui soovid näidata oma trenditeadlikkust, telli lisaks küüneservadele peenike pilkupüüdev joon või palu täiendada oma maniküüri nappide neoondetailidega.

Ka neile, kes on hingelt skandinaavialiku disaini austajad ning armastavad lihtsust ja selgelt ääristatud pindu, pakuvad küünemaalingud silmapaistva võimaluse oma stiilile truuks jääda ja rõhutada erinevate värvitoonide selgepiirilist eristamist.

 

Minimalismi võidukäik

Kokkuvõtvalt võib öelda, et tänavune küünemaalingute mood soosib lihtsaid ja efektseid kujundusi ja senine lilleküllus ja lopsakad maalingud on mõneks ajaks ootele pandud.

Vähem on rohkem. Suurepäraseks pilgupüüdjaks on ka mõni üksik detail, küünemaalingud ei pea hoopiski mitte külluslikud olema. Nii võib üllatada nägijaid näiteks ka mõne üksiku lustaka detaili või sõbraliku putukaga oma küüntel. Ole julge katsetama!

BRONEERI ONLINE (Tallinn)